Terasaki XS1600NN 1600A 3 Pole Breaker
Home
Shop
Switchgear
Air Circuit Breaker
Terasaki
Merlin Gerin Compact C801N 800A 4 Pole Breaker with STR 35GE Protection
Terasaki TSD-800B 800A 3 Pole Breaker
Add to basket
Facebook
Twitter
LinkedIn
Google +
Email
Add to wishlist
Description
Size Guide
More Products
Description
Add to basket
Add to wishlist
Quick View
Air Circuit Breaker
Merlin Gerin
Switchgear
Masterpact NW16 H1 1600A 4 Pole Breaker
Quick View
Relays
MAVS02 Relay 110/125V
Hot
Masterpact NW25 H1 2500A 4 Pole Breaker with Micrologic 5.0A
Relays
MCGG42 24/54V 5A
ACB Parts
24V AC-DC Shunt opening / release coil for SACE Emax
MCGG52 48/125V 1A
Related products
CTs
33kV Ratio 100/5 CT
CTs
C4X Ratio 400/10/5 CT
Merlin Gerin
Masterpact NW12 HF 1250A 4 Pole Breaker
VMX Ratio 1/300 TR CT
ACB Protection
AC-PRO-MP-II® Masterpact Direct Replacement Trip Unit
11kV Ratio 400/5 CT
Masterpact NW08 HA 800A 4 Pole Breaker
Ratio 1/500 CT
Masterpact M16 H1 1600A 4 Pole Breaker
Masterpact NT16 H2 1600A 3 Pole Breaker with Micrologic 5.0A
Featured Products
out of 5
MFVU14 60V
0
out of 5
110V AC-DC Shunt opening / release coil for SACE Emax
Best Selling Products
48v / 60v MX-XF / SHT - SHC shunt trip coil Schneider 33660 USED
30v 5ah Battery Trip unit
0
Micrologic 5.0 E for Schneider NW/NT Refurbished
Latest Products
trip unit MicroLogic 2.2 for ComPacT NSX 250 circuit breakers, electronic, rating 250A, 4 poles 4d
trip unit MicroLogic 2.2 for ComPacT NSX 160/250 circuit breakers, electronic, rating 160A, 3 poles 3d
trip unit TM160D for ComPacT NSX 160/250 circuit breakers, thermal magnetic, rating 160 A, 3 poles 3d